Sommerferie aktivitetsliste 

  • ForeningsnavnSpas og Sejlads
    ArrangørSejlklubben Greve Strand
    TidspunktUge 25, lørdag den 26. juni til og med søndag den 27. juni kl. 10-16 begge dage. Deltagerne forventes at kunne deltage begge dage
  • ForeningsnavnBørnenes Fort
    ArrangørMosede Fort og FDF Karlslunde
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til og med tirsdag den 29. juni kl. 10-15 begge dage
  • ForeningsnavnSommergolf
    ArrangørGreve Golfklub
    TidspunktUge 26, onsdag den 30. juni kl. 10-13
  • ForeningsnavnIce for Kids – Lav isskulpturer i sommervarmen
    ArrangørKarlslunde Bibliotek
    TidspunktUge 26, onsdag den 30. juni kl. 10-14. Der er fire starttidspunkter af 45 min (+ tid til aftørring med sprit). Startid: kl. 10, 10.45, 11.30 og 12.15
  • ForeningsnavnBody balance for teenagere og deres forældre/bedsteforældre (uge26)
    ArrangørFOF Køge Bugt
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til onsdag den 30. juni. Alle dage kl. 10-11.30
  • ForeningsnavnFodboldskole
    ArrangørGreve Fodbold
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til og med fredag den 2. juli kl. 9-15 alle dage
  • ForeningsnavnDesign, Sy og Up-cycling camp
    ArrangørGreve Kultur-Base
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til fredag den 2. juli. Mandag-torsdag kl. 10-14 og fredag kl. 14-18
  • ForeningsnavnSommermadlavnings Camp
    ArrangørGreve Kultur-Base
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til fredag den 2. juli, mandag-torsdag kl. 10-14 og fredag kl. 14-18
  • ForeningsnavnE-sport Counter Strike Camp
    ArrangørGreve Kultur-Base
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til fredag den 2. juli kl. 10-14 alle dage
  • ForeningsnavnE-sport & F-sport på Klub Godset
    ArrangørKlub Godset
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til og med fredag den 2. juli kl. 11-15 alle dage
  • ForeningsnavnBordtennisskole
    ArrangørGreve Bordtennis Klub
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til og med fredag den 2. juli kl. 9.30-12.30 alle dage
  • ForeningsnavnBadminton Sommerskole
    ArrangørGreve Strand Badminton
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni 2021 til og med fredag den 2. juli 2021 kl. 9 til 14.30 alle dage
  • ForeningsnavnGymnastikskole (6-9 år)
    ArrangørKarlslunde IF Gymnastik
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til og med fredag den 2. juli kl. 9-12 alle dage
  • ForeningsnavnGymnastikskole (fra 9 år)
    ArrangørKarlslunde IF Gymnastik
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til og med fredag den 2. juli kl. 13-16 alle dage
  • ForeningsnavnTeater Camp
    ArrangørGreve Kultur-Base
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til fredag den 2. juli, mandag-torsdag kl. 10-14 og fredag kl. 14-18
  • ForeningsnavnSang Bootcamp
    ArrangørGreve Kultur-Base
    TidspunktUge 26, tirsdag den 29. juni til fredag den 2. juli. Tirsdag – torsdag kl. 9.30–15.30 og fredag kl. 14-18
  • ForeningsnavnKunstner Camp
    ArrangørGreve Kultur-Base
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til fredag den 2. juli, mandag-torsdag kl. 10-14 og fredag kl. 14-18
  • ForeningsnavnVær Aktiv camp
    ArrangørGreve Kultur-Base
    TidspunktUge 26, mandag den 28. juni til fredag den 2. juli alle dage kl. 10 -14
  • ForeningsnavnSommergolf
    ArrangørGreve Golfklub
    TidspunktUge 27, onsdag den 7. juli kl. 10-13
  • ForeningsnavnKUNG FU PANDA Karate - Selvforsvar & Okinawa Karate
    ArrangørSydkystens Karateklub
    TidspunktUge 27, mandag den 5. juli til og med onsdag den 7. juli kl. 10-11 alle dage
  • ForeningsnavnKUNG FU PANDA Karate - Selvforsvar & Okinawa Karate
    ArrangørSydkystens Karateklub
    TidspunktUge 27, mandag den 5. juli til og med onsdag den 7. juli kl. 11-12 alle dage
  • ForeningsnavnParkour på Klub Godset
    ArrangørKlub Godset
    TidspunktUge 27, tirsdag den 6. juli og torsdag den 8. juli kl. 11-15.30
  • ForeningsnavnGymnastikskole
    ArrangørKarlslunde IF Gymnastik
    TidspunktUge 27, mandag den 5. juli til og med fredag den 9. juli kl. 10-15 alle dage
  • ForeningsnavnE-sport og F-sport på Klub Godset
    ArrangørKlub Godset
    TidspunktUge 27, mandag den 5. juli til og med fredag den 9. juli kl. 11-15 alle dage
  • ForeningsnavnForfatter Camp
    ArrangørGreve Bibliotek
    TidspunktUge 27, mandag den 5. juli - fredag den 9. juli kl. 9.30-15 alle dage
  • ForeningsnavnBordtennisskole
    ArrangørGreve Bordtennis Klub
    TidspunktUge 27, mandag den 5. juli til og med fredag den 9. juli kl. 9.30-12.30 alle dage
  • ForeningsnavnTennissjov i Greve Tennisklub
    ArrangørGreve Tennisklub
    TidspunktUge 27, mandag den 5. juli til og med fredag den 9. juli kl. 9-13 alle dage
  • ForeningsnavnFitness BootCamp
    ArrangørTune IF, Fitness - CBL
    TidspunktUge 27, mandag den 5. juli til og med fredag den 9. juli kl. 10-14 alle dage
  • ForeningsnavnKUNG FU PANDA Karate - Selvforsvar & Okinawa Karate
    ArrangørSydkystens Karateklub
    TidspunktUge 28, mandag den 12. juli til og med onsdag den 14. juli kl. 10-11 alle dage
  • ForeningsnavnKUNG FU PANDA Karate - Selvforsvar & Okinawa Karate
    ArrangørSydkystens Karateklub
    TidspunktUge 28, mandag den 12. juli til og med onsdag den 14. juli kl. 11-12 alle dage
  • ForeningsnavnGymnastik koloni - Rytmisk
    ArrangørGreve Gymnastik og Trampolin
    TidspunktUge 28, torsdag den 15. juli til søndag den 18. juli
  • ForeningsnavnGymnastik koloni
    ArrangørGreve Gymnastik og Trampolin
    TidspunktUge 29, mandag den 19. juli til torsdag den 22. juli
  • ForeningsnavnSy gammelt om til nyt (upcykling af tøj)
    ArrangørGreve Bibliotek
    TidspunktUge 29, mandag den 19. juli til fredag den 23. juli kl. 10-15 alle dage
  • ForeningsnavnPimp din egen t-shirt
    ArrangørGreve Bibliotek
    TidspunktUge 30, tirsdag den 27. juli kl. 10-14
  • ForeningsnavnBøger, Badges & Klistermærker (Workshop i Maker Space)
    ArrangørKarlslunde Bibliotek
    TidspunktUge 30, torsdag den 29. juli. kl. 10-14
  • ForeningsnavnTennissjov i Greve Tennisklub
    ArrangørGreve Tennisklub
    TidspunktUge 30, mandag den 26. juli til og med fredag den 30. juli kl. 9-13 alle dage
  • ForeningsnavnSpejder for en dag
    ArrangørDDS Svend Grate spejder
    TidspunktUge 30, lørdag den 31. juli kl. 10–15
  • ForeningsnavnSommerfloorball - børn
    ArrangørGreve Floorball Club
    TidspunktUge 31, mandag den 2. august og tirsdag den 3. august kl. 9-15 begge dage
  • ForeningsnavnEn dag på rideskolen
    ArrangørRideklubben Strøgården
    TidspunktUge 31, tirsdag den 3. august kl. 10-14
  • ForeningsnavnSommertennisskole i Tune
    ArrangørTune IF Tennis
    TidspunktUge 31, mandag den 2. august til og med onsdag den 4. august kl. 9.00 til 15.00 alle dage
  • ForeningsnavnStrandsjov og vandsikkerhed
    ArrangørGreve Svømmeklub og Tune IF Svømning i samarbejde
    TidspunktUge 31, onsdag den 4. august kl. 15.30–17
  • ForeningsnavnLive rollespil
    ArrangørGreve Bibliotek
    TidspunktUge 31, mandag den 2. til onsdag den 4. august klokken 10-15
  • ForeningsnavnSommergolf
    ArrangørGreve Golfklub
    TidspunktUge 31, onsdag den 4. august kl. 10-13
  • ForeningsnavnSommerskole Allround
    ArrangørGreve Gymnastik og Trampolin
    TidspunktUge 31, mandag den 2. august til onsdag den 4. august. Mandag og tirsdag kl. 9-15 og onsdag kl. 9-16 inklusiv opvisning
  • ForeningsnavnSommerfloorball - piger
    ArrangørGreve Floorball Club
    TidspunktUge 31 – Mandag den 2. august til onsdag den 4. august kl. 9-15 alle dage. (tre dage)
  • ForeningsnavnKreativ Sommer – kreativ workshop på bibliotekerne
    ArrangørGreve Bibliotek
    TidspunktUge 26-31, alle onsdage og enkelte lørdage
  • ForeningsnavnBody balance for teenagere og deres forældre/bedsteforældre (uge 31)
    ArrangørFOF Køge Bugt
    TidspunktUge 31, mandag den 2. august til onsdag den 4. august. Alle dage kl. 10-11.30
  • ForeningsnavnStrandsjov og vandsikkerhed
    ArrangørGreve Svømmeklub og Tune IF Svømning i samarbejde
    TidspunktUge 31, torsdag den 5. august kl. 15.30 – 17
  • ForeningsnavnGymnastikskole
    ArrangørKarlslunde IF Gymnastik
    TidspunktUge 31, tirsdag den 3. august til og med torsdag den 5. august kl. 10-15 alle dage
  • ForeningsnavnEn dag på rideskolen
    ArrangørRideklubben Strøgården
    TidspunktUge 31, torsdag den 5. august kl. 10-14
  • ForeningsnavnTennisskole i Karlslunde
    ArrangørKarlslunde Tennis
    TidspunktUge 31, fra mandag den 2. august til og med torsdag den 5. august kl. 9-15 alle dage
  • ForeningsnavnSommerfloorball - unge
    ArrangørGreve Floorball Club
    TidspunktUge 31 – Onsdag den 4. august til fredag den 6. august kl. 9-15 alle dage (tre dage)
  • ForeningsnavnFodboldskole
    ArrangørTune IF, fodboldafdeling
    TidspunktUge 31, mandag den 2. august til og med fredag den 6. august kl. 9–15 alle dage
  • ForeningsnavnSommerbogen
    ArrangørGreve Bibliotek
    TidspunktHele sommerferien
  • ForeningsnavnStrandhåndbold
    ArrangørGreve Håndbold
    TidspunktHver lørdag fra den 26. juni til den 7. august fra kl. 10 – 12
  • ForeningsnavnSpejder for en dag
    ArrangørDDS Svend Grate spejder
    TidspunktUge 31, lørdag den 7. august kl. 10–15
  • ForeningsnavnBonderøvsferie
    ArrangørGreve Museum
    TidspunktUge 31, fredag den 6. august og lørdag den 7. august kl. 11-15. Ponyridning kl. 11-13
  • ForeningsnavnSommerskole Rytmisk
    ArrangørGreve Gymnastik og Trampolin
    TidspunktUge 31, torsdag den 5. august til lørdag den 7. august 2021. Torsdag og fredag kl. 9-15 og lørdag kl. 9-16 inklusiv opvisning
  • ForeningsnavnKeramik (1.-3. klasse)
    ArrangørGreve Kunst
    TidspunktUge 27, mandag den 5. juli kl. 9-15.00 og uge 31, mandag den 2. august kl. 14-18. Den 9. august kl. 15-17 kan værkerne hentes
  • ForeningsnavnKeramik (4.-6. klasse)
    ArrangørGreve Kunst
    TidspunktUge 27, tirsdag den 6. juli kl. 9-15 og uge 31, tirsdag den 3. august kl. 14 -18. Den 9. august kl. 15-17 kan værkerne hentes
  • ForeningsnavnKeramik (7.-9. klasse)
    ArrangørGreve Kunst
    TidspunktUge 27, onsdag den 7. juli kl. 9-15 og uge 31, onsdag den 4. august kl. 14-18. Den 9. august kl. 15-17 kan værkerne hentes